Упутство из Ректората везано за кандидате који су средњу школу завршили у иностранству

Приликом предаје докумената свих кандидата који су средњу школу завршили у иностранству, можете да примате потврде Министарства просвете, науке и технолошког развоја да је у процедури нострификација страних средњошколских исправа. Уколико кандидати остваре право уписа, можете их уписати уз обавезу да до почетка наставе доставе и решење о нострификацији. Министарство је сагласно са оваквом процедуром јер у овом тренутку нема капацитета да процедуру нострификације убрза.

Само наши држављани који су завршили школу у иностранству током школске 2014/2015 године и нису добили документа о завршеној средњој школи, па нису могли ни да започну поступак нострификације, могу да остваре право уписа у другом уписном року (допуна на основне квоте у складу са Одлуком Владе).