Упис држављана Србије који су средњу школу завршили у иностранству

Држављанин Србије који је завршио претходно образовање или део образовања у иностранству може да се упише на студијски програм ако му се призна стечена страна школска исправа у складу са законом. Процес признавања стране школске исправе, нострификацију, ради Министарство просвете, науке и технолошког развоја, па се моле кандидати да се за услове и рокове ностификације обрате надлежним службама у Министарству. Факултет не располаже тим информацијама.

Прерачунавање иностраних оцена у систем оцењивања у Републици Србији ради Централа комисија Факултета у време пријема докумената. Прерачунавање се ради линераном интерполацијом оцена на основу пресликавања опсега [минимална пролазна страна, максимална пролазна страна] у опсег [2,5].

Држављанин Републике Србије који је у школској 2015/16. средњу школу завршиo у иностранству, а коме до истека последњег дана конкурсног рока није издато решење о нострификацији дипломе о стеченом средњем образовању, може се пријавити за упис на студије у другом уписном року. Број расположивих места је:

Студијски програмбуџетска местасамофинансирање
ЕР – Електротехника и рачунарство40