Ток уписа за уторак, 04.07.2023. и прозивка за попуну преосталих места на Електротехничком Факултету

Молимо кандидате који су по тренутном положају црта стекли право уписа на студијски програм који желе да упишу (ЕР буџет, рангови бољи или једнаки 494, СИ самофинансирање, рангови бољи или једнаки 241), да дођу на упис у јутарњим терминима у уторак, 04.07.2023. односно од 9:30 до 11:30.

Имајте у виду да ће се црте још мало „спуштати“ у овом термину, тако да ће и кандидати који су неколико места испод ових рангова вероватно моћи да се упишу и пре прозивке.

Прозивка за попуну преосталих места на Електротехничком Факултету почеће у 13:30.

Прозивка ће се одвијати у више група, односно термина.

Прозивка се односи на кандидате који се до тренутка почетка првог термина прозивке у уторак, 04. 07. 2023. у 13:30 нису уписали на Електротехнички факултет. Молимо вас да имате у виду да ћемо сматрати да сте одустали од уписа на наш Факултет уколико не дођете на прозивку. Молимо вас да на прозивку дођете у складу са додељеним терминима, да би се избегле гужве и непријатности. Уколико закасните на свој термин, можете доћи у неком од наредних термина, али у том случају имате мању могућност избора јер је могуће да ће се попунити места на студијском профилу који вас занима. На почетку сваког термина, прозивају се кандидати који су каснили на претходне термине, и уколико таквих кандидата има, прво се они изјашњавају. Прозивка се организује у сали 65. У салу може да уђе само кандидат или једна особа уместо кандидата („једна особа по кандидату“). Када вас прозовемо, уколико има још увек празних места на оба студијска програма, треба да се изјасните за студијски програм који желите да упишете. Уколико су, у тренутку када вас прозовемо, остала места само на једном студијском програму, можете да се изјасните да желите да упишете тај студијски програм или да одустанете. За оба студијска програма, формираће се и „листе чекања“ које се „активирају“ уколико се у неколико наредних дана неко испише са Електротехничког факултета.

Термини у уторак, 04.07.2023.

13:30 кандидати са више или једнако од 62,01 бодова (рангови ЕР – 579 односно СИ – 337)

14:30 кандидати са мање од 62,01 поена а више или једнако од 56,00 бодова (рангови ЕР – 726 односно СИ – 480)

16:00 кандидати са мање од 56,00 поена а више или једнако од 48,80 бодова (рангови ЕР – 860 односно СИ – 611)

Кандидати које прозовемо могу да се упишу непосредно након што смо их прозвали. Уколико се уписујете као самофинасирајући студент, имате довољно времена да уплатите школарину у упишете се.

У фази прозивке „семафор“ није активан.

После сваког термина објавићемо тренутно стање, односно колико је места остало.

Уколико после последњег термина предвиђеног за уторак преостане места, прозивке се настављају у среду, 05.07.2023, према терминима који ће бити објављени у уторак 04.07.2023. у 19:00.