Повећање броја студената који се уписује у школској 2017/18. години

На основу Одлуке Владе Републике Србије, упутства Министарства просвете, науке и технолошког развоја, упутства Универзитета у Београду и одлуке Наставно-научног већа Електротехничког факултета у Београду број студената који ће се уписати на Електротехнички факултет у Београду у школској 2017/18. години је:

Студијски програмбуџетска местасамофинансирање
ЕР – Електротехника и рачунарство400132
СИ – Софтверско инжењерство3090

На основу програма афирмативних акција додатни број студента који ће се финансирати из буџета је:

Афирмативна акцијаЕРСИ
припадници ромске националне мањине40
студенти са инвалидитетом40

Уколико се у оквиру Програма афирмативних мера упише мањи број студената од броја одобреног Одлуком Владе РС, на та места Електротехнички факултет у Београду ће уписати студенте са основне листе у статусу самофинансирајућих студената.

Држављанин Републике Србије који је у школској 2016/17. години средњу школу завршио у иностранству, односно који је страну средњошколску исправу стекао завршавањем акредитованог програма у средњој школи у Републици Србији може се пријавити за упис на студије у другом уписном року. Број расположивих места је:

Студијски програмбуџетска местасамофинансирање
ЕР+СИ40

У другом уписном року студенти конкуришу на оба студијска програма и рангирају се на јединственој ранг листи. Примају се прва 4 кандидата са ранг листе. Примљени кандидати могу слободно да се определе за један или други студијски програм.