Упис држављана Србије који су имаоци стране средњошколске исправе

Држављанин Србије који је ималац стране средњошколске исправе може да се упише на студијски програм ако му се призна стечена страна школска исправа у складу са законом. Процес признавања стране школске исправе, нострификацију, ради Министарство просвете, науке и технолошког развоја, па се моле кандидати да се за услове и рокове нострификације обрате надлежним службама у Министарству. Факултет не располаже тим информацијама.

Прерачунавање иностраних оцена у систем оцењивања у Републици Србији ради Централна комисија Факултета у време пријема докумената. Прерачунавање се ради линеарном интерполацијом оцена на основу пресликавања опсега [минимална пролазна страна, максимална пролазна страна] у опсег [2,5].